İçeriğe geç

Serkan Göçmen’den

Sene kaç hatırlamak çok zor, ama 80’lerin ikinci çeyreği gibi bir zaman. Safranbolu’da doğup büyümüş olmama rağmen, annem ve babamın en güzel zamanlarının geçtiği Karabük. Her şey o dönemlerde çok daha güzeldi. Resmin hikayesi olan yer, Havuzlubahçe. Öylesine güzeldi ki, gün boyu havuz kullanılır, akşamları havuz başında otururdu büyükler, bizde rampalı yolda terleyene kadar oynardık. Arada bir gelip gazozumu yudumlar, annemizden azar işitirdik, çok terlemişsin diye…
Fotoğraftakiler, en minik ben Serkan Göçmen, babam Atilla Göçmen, annem Handan Göçmen, ağabeyim Volkan Göçmen, kuzenler Sema ve Ömer Yücel.

2 replies »

  1. Öncelikle böyle bir çalışma için Ayşegül hanımı ve ekibini tebrik ediyorum.Buralı olmadığım için buradaki insanlarla samimi bir sohbete başladığımızda duygulanarak özlemle hatıralarını anlatırlardı bana şimdi işlediğimiz konular ve fotoğraflar anlatılanları canlandırmama yardımcı oluyor. Böyle önemli ve şehir hafızasını canlı tutan konuları işlediğinizi için emeğinizz yüreğinize sağlık sizleri tekrardan tebrik ediyorum.

    • Çok teşekkür ederiz Berhan Bey. Bizim için bu yorumlar çok değerli. Kentimizi ve hafızamızı daha tutarlı, düzenli ve içten anlatmak için bütün halkın katkısıyla diliyorum birkaç yıl içinde kocaman bir aile albümü gibi olacak bu mecra.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s